HALOVÉ SOUTĚŽE - TERMÍNOVÁ LISTINA 2018 více

Tým kraje třetí na mezikrajových závodech mladšího žactva

Na mezikrajové utkání mladšího žactva do Olomouce odcestovalo družstvo Moravskoslezského kraje citelně oslabeno o řadu opor. Veliký dík tak patří kopřivnickým holkám a klukům, kteří doplnili tým a mohli se tak nakonec společně radovat z bronzového stupínku.

I přes značné ztráty se mladí atleti a atletky kraje předvedli ve skvělém světle, když vyhráli nejvíce disciplín mezi zúčastněnými týmy. Dvě vítězství vybojoval skvělý Casey Long, na 60 m ve výborném čase 7,88 a ve skoku dalekém za 547 cm. Další zlata připojili Ondra Vláčil (13,71) a Alice Stehnová (10,60) v kouli. Sára Navrátilová zvítězila v běhu na 600 m za 1:43,43 a byla ještě třetí na 150 m (20,75). Pro vítězství si doběhla v závodě na 60 m překážek také Hana Soukalová (9,94),

Na 1000 m se blýskl i Filip Červenka druhým místem (3:02,62) a třetí František Szkatula (3:04,21). Na další pódiové umístění dosáhly štafety, které rovněž výrazně bodovaly. Na 4x60 m byli hoši druzí za 31,63, holky skončily třetí za 32,07 a štafeta 8x200 m zaostala jen 2 setiny sekundy za vítězi.

Celkové pořadí, mladší žáci: 1. Zlínský kraj 96 bodů, 2. Jihomoravský kraj 82, 3. Moravskoslezský kraj 77, 4. Olomoucký kraj 59. Mladší žákyně: 1. Jihomoravský kraj 92, 2. Zlínský kraj 89, 3. Moravskoslezský kraj 70, 4. Olomoucký kraj 64.